Tuludeklaratsioon: paiguta tagasi saadud raha kolmandasse sambasse

Jaga sõbraga:

On sul oodata tulumaksutagastust? Kaval nipp anda raha kogumisele tugev start on investeerida tagasi saadud raha kolmandasse sambasse.

Miks on tark tagasi saadud tulumaks kohe oma tulevikku investeerida? See on lihtsalt nii hea viis esimene samm ära teha, ilma et peaksid regulaarsest sissetulekust midagi ohverdama.

Ükskõik, kas oled alustamist edasi lükanud või juba tegeled investeerimisega, ära unusta elementaarset. Enne muude võimaluste kaalumist kasuta ära pensionisammaste maksuvõit.

Kolmanda samba avamine võtab mõne minuti ja ei maksa midagi. Tänu maksueelisele on see suurepärane tööriist mitte ainult pensioniks kogumiseks, vaid ka muude pikaajaliste eesmärkide saavutamiseks. Iga 1000 euro pealt, mille sa täna kolmandasse sambasse paigutad, maksab riik sulle omakorda 200 eurot tulumaksu tagasi

Meie, kes me juba Tulevas kolmandasse sambasse kogume, saame näiteks sel aastal riigilt tagasi kokku umbes 7,5 miljonit eurot. Tuleva III Samba Pensionifondi käivitamisest saadik on riigi “maksukingitus” kogujate tulu peaaegu kahekordistanud:

Graafiku “pirukas” kujutab Tuleva III Samba Pensionifondi mahtu 2021. aasta lõpu seisuga. Inimeste panus on kogujate tehtud sissemaksed alates fondi käivitamisest 2019. aastal, millest on lahutatud tagasi saadud tulumaks (graafikul “Riigi panus”). Tootlus on osakuhinna kasvust tekkinud väärtuse kasv. Allikas: Pensionikeskus. Tulumaksu tagastuse hinnang on Tuleva tehtud.

Kuidas kolmandasse sambasse kogumist alustada?

Kolmanda samba saad avada siin. Tee esimene investeering kohe, kui tulumaksutagastus laekub. Kui motiveeriv algus tehtud, sea internetipangas kohe üles ka igakuine püsikorraldus, et portfelli sihikindlalt kasvatada. Makserekvisiidid on siin.

Juba kogud kolmandasse sambasse?

Ära unusta tuludeklaratsiooni esitada. Eelmisel aastal tehtud sissemaksed näed automaatselt punktis 9.2. Tulumaksutagastuse võid jällegi suunata kohe kolmandasse sambasse kasvama. Juhised makse tegemiseks leiad siit.

Siin on vastused kõige sagedamini ette tulevatele praktilistele küsimustele kolmanda samba kohta. Küsi julgelt lisa: tuleva@tuleva.ee või helista 644 5100.

3 olulist artiklit

Vaata kõiki artikleid

Kui palju sina kõrgete tasude tõttu kaotad?

Vaata arvutust

Juhend aitab sul 5 minutiga fondi vahetada ilma pikemalt ekslemata. Fondivahetus on kõigile tasuta.

Soovin küsida