Kolmanda samba sissemakse info

Sissemakseid võid teha ükshaaval või seada üles püsimakse. Saad seda teha meie veebilehel. Makse tegemiseks vajuta siia:

Tee püsimakse

Fondiosakud jõuavad sinu pensionikontole raha laekumisele järgneval tööpäeval. Kui kandsid raha üle nädalavahetusel, näed uusi osakuid oma pensionikontol teisipäeva õhtuks.

Kui soovid teha sissemakse näiteks teise inimese III sambasse, mis asub Tulevas, siis saad teha ülekande oma internetipangas järgmiste makserekvisiitidega:

 • Saaja: AS Pensionikeskus
 • Saaja arveldusarve (vali endale sobiv):
  • Luminor Pangas: EE961700017004379157
  • SEBs: EE141010220263146225
  • LHV Pangas: EE547700771002908125
 • Viitenumber:  Pensionikonto number (Selle leiad siit III samba omaniku isikukoodi järgi)
 • Makse selgitus: 30101119828, EE3600001707

Korduma kippuvad küsimused

Kui palju raha peaks III sambasse kandma?

Kolmandasse sambasse võid teha sissemakseid just sellises summas kui sulle sobib – miinimumi pole. Siin on tähtsad asjad, millest lähtuda:

Optimaalne ja ühtlasi maksimaalne summa, mida võiks kolmandasse sambasse paigutada, on 15% sinu aasta bruto sissetulekust, aga mitte üle 6000 euro. See annab suurima maksuvõidu. Arvutamisel on abiks meie kalkulaator ja täpsemad selgitused Kristi Saarelt leiad siin.

Riik kingib niisiis kolmandasse sambasse kogujatele vahva maksusoodustuse – sel aastal sisse makstud summalt saad tuleval kevadel tulumaksu tagasi. Enne muude investeeringute otsimist tasub kindlasti igal aastal kolmanda samba maksuvõit maksimaalselt ära kasutada. Üle maksuvaba limiidi ei ole samas ka mõtet kolmandasse sambasse raha paigutada.

Loe lähemalt, kuidas pensionisammaste maksusoodustus sulle kasu toob.


Kuidas tööandja poolt III sambasse sissemaksed käivad?

Parimad tööandjad on valmis töötaja avalduse alusel kandma raha III sambasse otse brutopalgast. Nii toimides saad maksuvabastuse sissemaksetelt kohe. Otse palgast kolmandasse sambasse investeerimiseks tuleb teha järgmist:

 • Vali III samba fond tasuta Tuleva veebirakenduses, oma internetipangas või pisikese tasu eest pensionikeskuses.
 • Esita tööandjale avaldus, kuhu pane kirja oma pensionikonto number ning millise osa brutopalgast soovid edaspidi otse III sambasse suunata. Avalduse näidis on siin.

Miks eelistada tööandja kaudu tehtud sissemakseid III sambasse?

See on kõige mugavam ja maksuoptimaalsem viis koguda oma III sambasse. Tööandja saab teha otse ja juba tulumaksuvabalt sissemakseid sinu III sambasse. Sellisel juhul toimuvad sissemaksed otse brutopalgast ja selle sissemakse pealt ei maksa sa riigile tulumaksu ehk saad kasutada kohe maksuvabastust. Otse tööandja kaudu tehtud sissemaksete pealt ei maksa sa algselt tulumaksu riigile ära, et seda siis hiljem tuludeklaratsiooniga tagasi saada.


Kus ma leian oma III samba püsimakse?

Püsimakse leiad oma internetipangast, kus maksed toimuvad.

Swedbankis üles seatud püsimakset näed, kui valid peamenüüs Pension -> III sammas -> Fondi valimine -> Regulaarsed maksed kolmandasse sambasse
Näed fondi nime, kuhu on suunatud igakuised maksed ning klikkides sellel kirjel, avaneb püsimakse.

SEB pangas tehtud püsikorralduse leiad siit

Kui valid peamenüüst Arveldamine -> Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsikorralduse, millel on makse saajaks AS Pensionikeskus.

LHV internetipangas tehtud püsimakse leiad siit

Kui valid menüüst Igapäeva pangandus -> Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsikorralduse, millel on makse saajaks AS Pensionikeskus.

Luminori internetipangas tehtud püsimakset näed siin.

Internetipangas leiad püsimakse, kui valid menüüst Autopiloot -> Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsikorralduse, millel on makse saajaks AS Pensionikeskus.


Kuidas saan muuta oma III samba püsimakse summat/kuupäeva?

Püsimakse tingimuste muutmiseks mine oma internetipanka, kus püsimaksed toimuvad ning saad teha soovitud muudatused.

Swedbankis üles seatud püsimakset näed, kui valid peamenüüs Pension -> III sammas -> Fondi valimine -> Regulaarsed maksed kolmandasse sambasse
Näed fondi nime, kuhu on suunatud igakuised maksed ning klikkides sellel kirjel, avaneb püsimakse. Seda püsimakset muuta ei saa, kuid saad selle lepingu lõpetada ning määrata uued regulaarsed maksed juba uutel tingimustel.

SEB pangas tehtud püsikorralduse leiad siit

Kui valid peamenüüst Arveldamine -> Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsikorralduse, millel on makse saajaks AS Pensionikeskus. Saad antud püsikorraldusel muuta soovitud andmeid või soovi korral püsimakse lepingu lõpetada.

LHV internetipangas tehtud püsimakse leiad siit

Kui valid menüüst Igapäeva pangandus -> Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsikorralduse, millel on makse saajaks AS Pensionikeskus. Saad antud püsikorralduse tingimusi muuta või soovi korral püsimakse lepingu tühistada.

Luminori internetipangas tehtud püsimakset näed siin

Internetipangas leiad püsimakse, kui valid menüüst Autopiloot -> Püsikorraldused. Leiad nimekirjast püsikorralduse, millel on makse saajaks AS Pensionikeskus. Sealsamas saad ka püsikorraldust muuta või soovi korral püsikorralduse lõpetada.


Kas saan teha sissemakseid teise inimese III sambasse?

Jah, saad ikka, kuid arvesta sellega, et tulumaksu saab tagasi  pensionikonto omanik ehk sinu lähedane, mitte sina kui makse tegija.


Soovin küsida